O pracowni

Sęk w tym, by przedstawić się krótko i treściwie. Pracownia CECH wyrosła z radości z pracy z drewnem i z potrzeby dzielenia się tą radością.

A nieco dłuższa – i nieco bardziej usłojona – historia rozpoczyna się w garażu, którego nie wynajęłyśmy. Bo taki właśnie był plan – przenieść się z blokowego balkonu do trochę większej przestrzeni, w której będziemy realizować własne projekty, nie przeszkadzając sąsiadom.

Szybko jednak uświadomiłyśmy sobie, że ludzi, którzy tak, jak my szukają miejsca do majsterkowania, jest więcej. Dlaczego więc nie stworzyć przestrzeni, w której spotkamy się wszyscy?

Pracujemy po słojemu

I tak się zaczęło. Pracownia powstała w czerwcu 2016 roku, w Toruniu. Od tego czasu uczymy pracy z drewnem, stolarki i renowacji, organizując warsztaty dla dorosłych o różnym stopniu zaawansowania. Do ich prowadzenia często angażujemy lokalnych rzemieślników i fachowców. Udało nam się też zarazić bakcylem do majsterkowania dzieci, dzięki kreatywnym warsztatom dla najmłodszych.

Dzielimy się naszym miejscem pracy i specjalistycznymi narzędziami, z których można skorzystać na miejscu – bez potrzeby ich kupowania. Dysponujemy zarówno sprzętem z wyższaj półki, jak i tym bardziej do domowego i hobbystycznego użytku.  Zanim więc zdecydujecie się kupić jakieś narzędzie, możecie przetestować je u nas i zdecydować czy warto wydać na coś więcej pieniędzy.

Wykonujemy drobne usługi stolarskie oraz nietuzinkowe przedmioty użytkowe i dekoracyjne z drewna według własnych projektów i pomysłów naszych klientów.

Jesteśmy dumne, że materiały, z których korzystamy w pracy, pochodzą z lokalnych firm i są najwyższej jakości.

Pieńkne dziewczyny

Pracownię prowadzimy we dwie – Agnieszka i Joanna, zupełnie „wkręcone w drewno” dziewczyny.

Agnieszka. Wkręcona w elektronarzędzia i wymyślanie dla nich coraz to szerszych zastosowań. Im bardziej skomplikowany projekt, tym ciekawszy. Lubi mierzyć się z projektami konstrukcyjnymi. Zawsze doradzi jak przełożyć pomysł na konkretny rysunek z odpowiednimi wymiarami i jak dobrać odpowiedni materiał. Ukończyła kurs zawodowy w Zespole Szkół Drzewnych w Bydgoszczy, dzięki któremu posiada kwalifikacje w zawodzie stolarz. Posiada również wykształcenie z zakresu projektowania wnętrz i wystawiennictwa, uczy języka angielskiego w jednej z toruńskich szkół.

Joanna. Nie wykańczają jej prace wykończeniowe w drewnie. Szlifowanie, bejcowanie, lakierowanie czy woskowanie nie są jej obce. Nie boi się też pracy z dłutem i  innymi narzędziami ręcznymi. Często mierzy się z pracami renowacyjnymi. Chętnie podpowie jakimi środkami zabezpieczyć drewno czy upiększyć mebel i  nadać mu świeżego wyglądu. Z wykształcenia socjolożka, prowadzi badania społeczne, współpracuje z samorządami w ramach działań w jednej z toruńskich fundacji.